Rüzgar Sörfü

Lena Aylin Erdil

Her rüzgar sörfü benzersiz ve heyecan verici bir deneyim!

Lena Erdil poses for a portrait in Luderitz Bay, Namibia, on 20 November 2012. // Nick Muzik/Red Bull Content Pool // P-20121206-00055 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

MERHABA BENİM ADIM Lena Aylin Erdil. DİSİPLİNİM Rüzgar sörfü. TARİHİNDE DOĞDUM. 28 Şubat 1989 in İzmir, Türkiye. ÖZEL YETENEĞİM Yabancı diller. HAYAT FELSEFEM Bir şeyi gerçekten istersen, hedefine ulaşman için bütün evren işbirliği yapar! (Paulo Coelho, Simyacı). HAYATIMDAKİ EN ÖNEMLİ İNSAN: Ailem ve yakın arkadaşlarım (siz kim olduğunuzu biliyorsunuz). EN SEVDİĞİM YEMEK Halis İtalyan pizzaları. DİNLEMEKTEN ZEVK ALDIĞIM MÜZİK TÜRÜ Incubus, Radiohead, Nneka, Angus & Julia Stone, Jack Johnson ve Massive Attack!.

KİMDİR?

Lena Erdil 1989 yılında Türkiye, İzmir’de doğdu. İki yaşındayken, ailesi Almanya’ya taşındı ve Lena ilkokulu orada tamamladı. 10 yaşındayken, aile bir kez daha bavulları toplama kararı aldı. İstikamet bu sefer Belçika’ydı. Lena liseyi orada Brüksel Avrupa Okulu’nda bitirdi. Akabinde yalnızca rüzgar sörfüne yoğunlaşarak geçireceği bir yıllık sürenin PWA dünya turunda aldığı sonuçlara nasıl etki edeceğini görmek için üniversiteye başlamadan önce eğitimine bir yıl ara verdi. Bunun sonucunda da Türkiye şampiyonu oldu ve PWA dünya turunu genel klasmanda altıncılıkla tamamladı.

Liseyi bitirir bitmez kendini tamamen rüzgar sörfüne adamak istemeyen Lena, İngiltere Brighton’daki Sussex Üniversitesi’nde Siyaset ve Felsefe okumaya başladı. Amacı, dünya turundaki konumunu korumak ve üniversiteyi mümkün olduğunca çabuk ve hızlı bir şekilde bitirmekti ki böyle de oldu. 2011’den bu yana, artık cebinde bir de üniversite diploması taşıyan Lena, en sonunda profesyonel bir rüzgar sörfü sporcusu olmayı başardığı gibi 2012 PWA Dünya Turu’nu da üçüncülükle tamamladı. 2014’te ise bir basamak daha yükselen Lena, bu kez sezonu Dünya İkinciliği başarısı ile noktaladı.

Aynı zamanda Bodrum, Türkiye’de bir rüzgar sörfü merkezi de işleten Lena ve ailesi, rüzgar sörfü sevgilerini mümkün olduğu kadar çok insanla paylaşmaktan hoşlanıyor.